25 lat motoryzacji w 10 minut - oto najpopularniejsze marki w Polsce!===✅ Link aktualny w 2022✅=== Promocja na ubezpieczenia (kalkulator z cashback): https://mubi.pl/zachar Zobacz jak zmieniały się motoryzacyjne upodobania Polaków na przestrzeni ostatnich 25 lat. Źródło danych: CEPIK Podziękowania za pomoc w przygotowaniu filmu dla Price4Wheels: https://www.price4wheels.pl/ CurrusCars: https://currusca .

25 lat motoryzacji w 10 minut - oto najpopularniejsze marki w Polsce!

- Promocja na ubezpieczenia (kalkulator z cashback):
https://mubi.pl/zachar

Zobacz jak zmieniały się motoryzacyjne upodobania Polaków na przestrzeni ostatnich 25 lat. Źródło danych: CEPIK

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu filmu dla
Price4Wheels: https://www.price4wheels.pl/
CurrusCars: https://curruscars.pl/
Zajrzyj też na: https://autoanalizy.pl

Film o kłopotach branży moto z półprzewodnikami:
https://youtu.be/DxGtSaezNEg

Subskrybuj kanał Zachar OFF: http://www.youtube.com/user/ZacharOFFpl?sub_confirmation=1

Zobacz co testuję teraz:
https://www.facebook.com/zacharoffpl
https://instagram.com/zachar_off
- to są nowe auta z salonów ? a jak by tak zrobić ile czego się rejestruje ogółem z używanymi ? bo np Audi jest wszędzie mam wrażenie ale pewnie połowa z nich jest z niemiec...
- Tu polecam zerknąć ortodonta lublin, można też gdzie indziej szukać.
- teraz poproszę coś takiego dla Niemiec :)
- jako miłośnik kanału RankingCharts jestem bardzo na tak tylko kolory pasków zrobiłbym, o ile się da, nawiązujące do poszczególnych marek (skoda na zielono np)
- Ciekawe jak wyglądają zyski netto, ile firmy wpakowały kasy w modele i ich ilość, promocję itd. Sama sprzedaż super sprawa ale ciekawe jak wyglądają finalnie zyski proporcjonalnie do sprzedaży. To raczej byłoby trudne do pokazania bo zapewne takie dane nie są powszechnie dostępne.
- A gdzie się podział Chevrolet?
- Rozdzielenie Daewoo i FSO jeśli zaczynamy od roku 1996 nie ma żadnego sensu. To był ostatni rok kiedy Polonez wychodził bezpośrednio pod marką FSO. Od 1997 i modernizacji "Plus" te samochody wychodziły już jako Daewoo-FSO. Od 1997 roku wykres dotyczący FSO to po prostu agonia Poloneza, ale praktycznie 80% produkcji Daewoo z wykresu to krajowy montaż i produkcja na Żeraniu.
- Myślę że o wiele ciekawszym zastawianiem było by pokazać ilość samochodow danej marki zarejestrowanych/ubezpieczonych w danym miesiącu. To że Skoda jest na 1szym miescu nie dziwi biorąc pod uwagę cenę. Ale przecież masa samochów trafia do Polski z importu. Wg. mnie sprzedaż w salonach nie świadczy o popularności, raczej o cenach, modelach finansowania i zakupach flotowych. Nie bierzemy tu pod uwagę utraty wartości, value for money, czy możliwości odsprzedaży samochodu.
- zrób ranking jakie auta były ściągane z zagranicy
- Ciekawe
- Ale dla porownania powinna byc statystyka ilosci aut sprowadzonych.
Dla mnie szokiem było jak około roku 2004 na allegro było więcej ofert porsche niż poloneza.
- 13:25 nie wiem jaka metodologią sie kierowano bo nie ma tej informacji, jednak sporo tu zrobiły nie marki tylko banki i systemy najmu, leasingu itp. Widac wejście w momencie gdy rynek top 15 łapią drogie marki. Zapewniam ze to sposob finansowania zmienił tą charakterystykę a nie gusta. Gdyby byl podzial kupna za gotówkę vs reszta sądzę ze fiat nadal byłby w topie razem z innymi tanimi markami. to logiczne
- może zrobić ranking z jakich krajów najczęściej kupuje się auta
- Coś z tymi danymi jest zdecydowanie nie tak. Lata 2007-2014 są mocno zanizone. Chevrolet np sprzedawal po 10000 aut a nie ma go wcale. Opel sprzedawal 25000 a tu pokazane jest ze 8000-14000. No chyba że to jednak nie jest kroczących 12 miesięcy.
- Ten fordzik tam stabilnie się trzyma na środku tej tabeli :D
- Prosimy taki ranking z rozbiciem na modele dla rynku niemieckiego. Ciekawe ile Porsche.
- Ale to wszystko minęło... Pamiętam jak te wszystkie modele wchodziły na rynek i wydawały się takie nowoczesne.
- fajnie byłoby na te wykresy nałożyć inne dane z otoczenia: stawka akcyzy na sprowadzenie auta z zagranicy, wzrost PKB, wydarzenia historyczne (wejscie do UE, Euro 2012) czy zmiany rządów/prawa...
- Zachar, przez pewien czas nie zwracałem uwagi Twój bardzo delikatny akcent, a od jakiegoś czasu coraz częściej słyszę reklamacya, stacya, motoryzacya. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale czy prowadzisz może jakis zagraniczny projekt, który może mieć na to wpływ przez większe użycie innego języka niz polski? :) Btw. bardzo fajny materiał, pozdrawiam
- Jest w błąd w danych za 12 miesięcy 2019 brakuje Mazdy w pietnastce ,a jest na miejscu 12 z rejestracjami na poziomie 15.760 szt. .Dane Cepik.