Czy można BEZKARNIE POMIJAĆ biegi W MANUALNEJ SKRZYNI ?!Czy można pomijać biegi w manualnej skrzyni biegów? A może jednak ma to jakieś konsekwencje? Pozornie prosty temat zostanie w dzisiejszym odcinku poddany bardzo szerokiej dyskusji. Dajcie znać w komentarzach czy materiał był pomocny i kciuk w górę niech się niesie!!! STREFA OKAZJI I PROMOCJI Allegro dla widzów M4K a dziś specjalnie dl .

Czy można BEZKARNIE POMIJAĆ biegi W MANUALNEJ SKRZYNI ?!

- w UK DVLA rekomenduje pomijanie biegow.
- Dzieki za materiał 😎
- Jak dla mnie dość ciekawe, Hodowla psów - Cane Corso jak nie tu to szukajcie w necie.
- Cześć, pisze do Was z prośbą o pomoc, ponieważ mam często problem z włożeniem jedynki, czyli ciężko wchodzi z takim zgrzytem.Ale zauważyłem ,że jak wcisnę do końca hamulec, to jedynka wchodzi delikatnie. Temat dotyczy auta Hyundai Tucson jm 2008 rok benzyna 2.0 141 km silnik g4gc.


Proszę o pomoc.
- Przy redukcji powinno się sterując gazem intuicyjnie spasować/zrównać prędkość obrotową dwóch tarcz sprzęgła aby ograniczyć ich zużycie oraz zachować przyczepność kół sądzę ,że od tego powinno się zaczynać naukę o redukcji biegów...kanał bardzo lubię i polecam każdemu , duża wiedza merytoryczna oraz praktyczna .
- Czy można BEZKARNIE POMIJAĆ biegi W MANUALNEJ SKRZYNI ? ..tak.. wystarczy kupić sobie Wartburga
- jade benzyną na 5 biegu 70kmh 2,000 obrotów, wurwia mnie kierowca tira, redukcja na 3 ogien gaz w podłoge redukcja na 3, umiejętne puszczenie sprzęgła nie zrywanie, gaz wpodłoge wyprzedzam mam 130 na lewym pasie zjeeżdzam prawy wrzucam piątke wszystko delikatnie ze sprzęgłem to szkodzi czy nie ?
- Temat na 2 minuty..
Jeśli prędkość obrotowa nie spadnie nisko i przyspieszenie będzie płynne dalej ,owszem można.
- Bardzo dobrze wszystko wyjaśnione , szczególnie się przyda kierowcom którzy nie mają wiedzy a np chcieliby spróbować albo co zrobią jak znajdą się w sytuacji owo takiej itp
- Przez te Twoje suchary o baranie zachłysnalem się zupą :)
- Manual
- Manual 🤜👍
- Manual
- Jak zmienilem z 2 biegu w 1.6 benzynie przy 100 zamiast na 3 zredukowalem na 1 sprzęgło sie rozpadło i rozjebało obudowe skrzyni :D
- Manual !!
- dlaczego on przez 20minut mowi ze mozna zmieniac?
- Duży diesel i 16 biegowy manual😂 chciałbym zobaczyć jak ktoś zmienia biegu po kolei
- Pominąłeś takie kwestie.
Ja na przykład jeżeli ruszam z górki to włączam jedynkę, troszkę obrotów i po ruszeniu wciskam sprzęgło zmieniam na 3, ale w trakcie przechodzenia przez luz puszczam sprzęgło na moment i ponownie wciskam zapinając bieg. Podobnie z 3ki na 5kę. Daję troszkę gazu, samochód jest lekko obciążony i nie wyje daremnie. Dzięki temu synchronizator w skrzyni nie cierpi o czym też nie wspomniałeś.
A nauczyłem się tego jeżdżąc traktorem w dzieciństwie gdzie bez podwójnego sprzęgła prawie każda zmiana biegów odbywa się ze zgrzytem.
- "Włanczacie się do ruchu" To oglądają setki tysięcy ludzi. Może warto nauczyć się polskiego?
- Greta spi spokojniej najwazniejsze 🤣😂😂 Te Dsg sa wkurzajace przy normalnym trybie jazdy. Konieczna zmiana softu.
- Niektórzy mówią, że nie można pomijać biegów, ale to nieprawda. Można, ale trzeba uwzględnić obroty silnika i inne warunki. Na tym polega odpowiedzialność