Samodzielna wymiana tulei wahacza! #ABC_MotoryzacjiOglądaj "ABC Motoryzacji" w niedzielę o 14:45 w TVN Turbo oraz Player.pl: https://player.pl/playerplus/programy-online/abc-motoryzacji-odcinki,30156/odcinek-7,S01E07,203950 Subskrybuj kanał TVN Turbo: https://www.youtube.com/channel/UCfsSoUSQzUimrjKhAKmshDQ?sub_confirmation=1 Nie każdy jest specjalistą od motoryzacji, ale każdy może poprawi� .

Samodzielna wymiana tulei wahacza! #ABC_Motoryzacji

- Taki Przemek jakby kupował auto z tuleja do wymiany to chciałby spuścić z ceny co najmniej 2000 zl
- Ja to mydłem w płynie smaruje. Niektóre gumy nie lubią smaru.
- Ja bym ci ich polecił serwis klimatyzacji Wrocław mi się tam podobało.
- Tego typu tuleji nie smaruje się smarem. Do tego służy talk techniczny. Smar niszczy gumę. Robota wykonana nie fachowo.
- "Pod remizą to subwofer jest potrzebny a nie tuleje" :D :D
- A gdzie tuleja stozkowa prowadząca? ..ta tuleja została rozerwana na samym wstępie 🤣
- A gdzie pan Grzegorz?
- Pod remizą to ten smar do wciskania się przydaje 😜
- Powinno do gum używać się zmaru grafitowego😂 znafcy edit nie do wszystkich ale do tulei jak najbardziej
- Czemu duda tego nie pokazuje
- Super że opowiedział o najważniejszej czynności przy wymianie tulei aby nie uszkodzić od razu nowych przy dokręcaniu zawieszenia . Zamiast smaru używam pasty montażowej do opon bo jest obojętna dla gumy . Od smaru tulejka za 9 zł po paru miesiącach się rozlezie ale to robota tani koszt bo lemfordki są po 15 i na długie lata a nie na rok
- A co on taki chudy, tasiemiec??
- Lepiej to by to było solidniej wyczyścić bo nawet grubo nasmarowana tym szkodliwym dla gumy smarem tuleja nie za bardzo chce wejść na swoje miejsce. W takim wypadku tylko smary odpowiednie do kontaktu z gumą bądź wazelina. A i tak najlepiej zastosować tuleje poliuretanowe. Może znacznie droższe ale żywotność wielokrotnie dłuższa. Finalnie oszczędzacie kilkukrotne naprawy a i właściwości jezdne autka powinny się nieco poprawić. O sztywność nie ma się co bać. Wcale nic nie będzie tłukło ani stukało. Auto na poliuretanie niewiele traci na komforcie a wiele zyskuje na prowadzeniu i bezpieczeństwie.
- Ciekawe jak mam dokręcić jak koło trzeba założyć przy opuszczanie.
- To akurat kojarzy się bardzo życiowo-zwłaszcza, gdy atakujemy "od zaplecza" :P
- I luks
- Za ileee?? 100-150zl za sztukę, samego wachacza, czy za komplet całego przedniego zawieszenia??? No kogoś to grubo pogięło z ta cena skoro za 6 tulei gumowo-metalowych zapłaciłem 80zl!! I nikt tu nie zwrócił nawet na to uwagi że cena z kosmosu?
- Powinniście dodać że nie każdym smarem można to robić bo rozpuści tą gumę! Ważna cenna uwaga! Najlepiej to robić na wazelinę techniczną
- smar musi być silikonowy bo zwykły smar zawiera olej mineralny który uszkadza gumę. Guma puchnie pod wpływem smaru. Zwiększa swoją objętość.
- DOBRZE WYGLADASZ. Mowia ze nowy wachacz 150 zl to powodzenia tym, ktorzy takie wachacze montuja za 150 zl haha wachacze i tulejki wymienia sie Oem a nie jakies aby tanio
- a jak ktos nie ma tej maszyny to jak to ma zrobić