Zobacz jak działa turbosprężarka! #ABC_MotoryzacjiOglądaj "ABC Motoryzacji" w niedzielę o 14:45 w TVN Turbo oraz Player.pl: https://player.pl/playerplus/programy-online/abc-motoryzacji-odcinki,30156/odcinek-1,S01E01,203944 Subskrybuj kanał TVN Turbo: https://www.youtube.com/channel/UCfsSoUSQzUimrjKhAKmshDQ?sub_confirmation=1 Nie każdy jest specjalistą od motoryzacji, ale każdy może poprawi .

Zobacz jak działa turbosprężarka! #ABC_Motoryzacji

- Zmienna geometria zacina się gdy ktoś notorycznie jeździ w stylu "eco" na niskich obrotach. Zabójstwo turbiny, dwumasu jak i samego silnika.
- @TVN Turbo ja mam takie niecodzienne wie ktoś jak zrobić tzw. efekt sowy w turbo?
Z góry dzięki.
- co taki chudy ? utarg nie idzie ?
- dzieki! przydatne, teraz rozumiem już wszystko:) pozdrawiam, pan Marcin
- ale chudy przemek
- To nie ośka tylko wałek. Poza tym to ok😊
- ale chlop schudl
- Fajnie było by wytłumaczyć skąd nazwa turbosprężarka, a mianowicie strona ciepła to turbina a strona zimna sprężarka. Poza tym tzw. wirnik to "koras", a on nie psuje się tylko od śrubki czy kamyczka, jest też kilka innych czynników. Na drugi raz przygotujcie się i wyjaśnijcie to precyzyjnej panowie.
- Nie powiedział o dopuszczalnym luzie na wirniku ma być czy nie itd
- Woo nie poznałem
- wow jaka przemiana:o
- Wirniki po stronie zimnej w turbosprężarce tzw. koła kompresora wykonywane są głównie ze stopów aluminium lub tytanu. Natomiast wirniki po stronie gorącej tzw. koła turbiny wykonane są np. z podanego tutaj nadstopu inconel. Dla waszej informacji oś łącząca te dwa wirniki tzw. wałek wykonywany jest często ze stali chromowo molibdenowej. Poprawcie tego lektora bo aż ciężko się słucha tych błędów informacyjnych. W końcu jesteście TVN Turbo a ta nazwa zobowiązuje w takich tematach 😉.
- Dobrze, że schudł 👍
- Rewelacyjna seria.
- Duzo lepiej sie slucha tego faceta tutaj niz w handlarzach
- 1.6 hdi
- Skomplikowane
- Jola, ty chyba schudłaś!
- Turbo pije Turbo żyje 😜✌️
- Tydzień temu kupiłem pierwsze auto z turbo. Po zakupie wyszła zapieczona zmienna geometria, teraz dokładnie wiem o co chodzi.